Projelerimiz

TÜRKİYE TAEKWONDO FEDERASYONU BAŞKANI ADAYI
BAHRİ TANRIKULU’NUN PROJELERİ

TAEKWONDO ÇALIŞTAYI

Camiamıza emek veren tüm Antrenör, Hakem, Akademisyen, Kulüp idarecilerimiz ve taekwondonun tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek daha ileriye nasıl gidilebilineceği konusunda fikir alış verişinde bulunmak.
Antrenörlerimiz ve akademisyenlerimizle en alt seviyeden, en üst seviyeye kadar antrenman programları hazırlayarak tüm Türkiye de aynı antrenman metotları uygulanıp, Türk Taekwondo ekolü oluşturmak.

BÖLGE KOORDİNATÖRLÜKLERİ KURULMASI
Bölge koordinatörlükleri oluşturularak il temsilcilikleri ile federasyon arasındaki koordinenin daha verimli hale getirilmesini sağlamak.
Bölge koordinatörleri, o bölgeye bağlı il temsilcileri ve bölgede bulunan antrenörlerle düzenli olarak istişare toplantıları düzenleyerek, bölgelerdeki sıkıntıların hızlı bir şekilde çözümüne varılmasını sağlamak.

BÖLGESEL LİGLERİN OLUŞTURULMASI
Federasyonumuzun belirleyeceği illerin bir arada bulunduğu bölgesel ligler oluşturarak, sporcularımızın ve antrenörlerimizin düzenli olarak müsabaka yapmalarını sağlamak. Bu sayede sporcuların ve antrenörlerimizin de birbirleriyle olan bağlarının da kuvvetlendirilmesini sağlamak.

SÜPER LİG KURULMASI
Bazı ülkelerde yapıldığını bildiğimiz Taekwondo Süper ligleri ve ülkemizdeki diğer branşlarda yapılan lig sistemleri incelenerek Türkiye Taekwondosuna uygun şekilde bir Süper Lig oluşturmak.

TESİSLEŞME
Büyük Türkiye Taekwondo camiasına yakışır şekilde dizayn edilmiş, milletimizin geçmişinin ve uzak doğu esintilerinin birbiriyle harmanlandığı bir spor salonunu, 500-1000 yatak kapasiteli konaklama imkanı bulunan bir misafirhaneyi ve Türkiye Taekwondo Federasyonun idari binasını da içerisinde barındıran bir Taekwondo Külliyesi oluşturmak.
İlerleyen süreçlerde imkanlar doğrultusunda uygun görülen bölgelerde tesisleşmeyi sağlamak.

PUANLAMA
Oluşturmayı düşündüğümüz liglerdeki müsabakalarda ve ulusal şampiyonalardaki sporcuların ve antrenörlerin kazandıkları başarılara göre bir puanlama sistemi oluşturarak, milli takıma aday sporcuları ve antrenörleri bu puanlama durumuna göre belirlemek. Liyakat esaslı bir sistem oluşturup, hak edenin, hak ettiği yerde olmasını sağlayacak bir sistem oluşturmak.
Milli takımlara sporcu ve antrenör seçimlerinde adil ve liyakat esaslı davranılarak, başarının daimi olarak artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasını sağlamak.
Hakemlerimizin de, görev aldığı maçlardaki hakem gözlemci raporlarına göre klasmanlarının belirlenmesini sağlamak.
Ulusal müsabakalarda başarılı olan spocu, antrenör, hakem ve kulüplerimize Federasyon olarak malzeme veya nakdi yardımda bulunmak.

ULUSAL TELEVİZYON KANALLARI VE YOUTUBE KANALI
Ulusal televizyon kanallarıyla görüşülüp yurtiçinde ve yurtdışında yapılacak olan müsabakaların yayınlanmasını sağlamak.
Federasyonumuza ait bir Youtube kanalı açarak yapılacak lig müsabakaları ve ulusal müsabakalardaki maçların buradan canlı yayınlanmasını sağlamak.
Yapacağımız alt, orta, üst seviye antrenman programlarını buradan yayınlayarak Türkiye’nin genelinde aynı metodu kullanıp milli takıma gelecek antrenör ve sporcuların adaptasyon sorunu ve teknik sorununu ortadan kaldırmak.

GÖSTERİ TAKIMI
Sporcularımızdan bir gösteri takımı oluşturarak organizasyonlarımızda görsel bir şenlik havası oluşturmak. Bu sayede Taekwondonun görsel yönününde tanıtımını yaparak, Türk milletinin nazarında Türk Taekwondosunun popülerliğini artırmak.
Diğer federasyonlarla sürekli olarak koordineli çalışarak, ülkemizde düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası müsabakalarda, oluşturmayı planladığımız gösteri takımına yer verilmesini sağlayarak, hem Taekwondonun tanınırlığını artırmayı hem de öz gelirlerimizi artırmayı sağlamak.

SAĞLIK İMKANLARINDAN YARARLANILMASI
Türkiye Taekwondo Federasyonu olarak yapacağımız protokollerle her alanda sağlayacağımız imkanlar gibi sağlık sektöründe de vizeli antrenörlerimizin ve aktif olarak katılım sağlayan sporcularımızın, yapılacak olan anlaşma çerçevesinde belirlenecek olan özel hastanelerden faydalanmalarını sağlamak.

ANTRENÖR EĞİTİM SEMİNERLERİ
Seminerleri verimli hale getirmek. Donanımlı eğitmenlerle iş birliği yaparak hakem ve antrenörlerimizin bilgilerini sürekli güncelleyerek pedagoji, bilişsel ve fiziksel eğitimler vermek.
Antrenör seminerlerini ve kademe kurslarımızı yapmayı planladığımız tesislerde yaparak alınan ücretleri minimum hale getirmeyi sağlamak.

SPONSOR GELİRLERİNİN ARTIRILMASI
Oluşturmayı planladığımız liglerde, ulusal ve uluslar arası maçlarda alınacak olan reklamlarla sponsor gelirlerimizin artırılmasını sağlamak. Youtube kanalımızın Taekwondo severler tarafında takip edilmesi sağlanarak reklam geliri elde etmek.
Oluşturmayı düşündüğümüz gösteri takımının yapacağı gösteriler sayesinde gelirleri artırılmasını sağlamak.
Federasyonumuz bünyesinde bir proje ekibi oluşturarak, Avrupa Birliği Projeleri hazırlayarak alınacak desteklerle bütçeye katkı sağlamak.

POOMSAE’YE HAK ETTİĞİ DEĞERİN KAZANDIRILMASI
Türkiye Poomsae Şampiyonalarını, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Türkiye şampiyonalarıyla birlikte yapılması sağlanarak, Poomsae’nin taekwondonun temelini oluşturduğu hatırlatılıp, Türkiye Taekwondosu içerisindeki hak ettiği değere ulaşmasını sağlamak.

BÜYÜK KULÜPLER KURMAK
Yapmayı planladığımız projelerimizle, Taekwondo branşının ülke genelindeki tanınırlığını artırarak, Büyük Kulüpler bünyesinde Taekwondo branşının açılmasını sağlayarak, sporcularımıza ve antrenörlerimize istihdam sağlamak.

İLETİŞİMİMİZİ VE BİLİŞİMİ HIZLANDIRACAĞIZ
Taekwondo Federasyonu’nda oluşturulacak veri tabanıyla, ülkemizin dört bir yanındaki sporcularımızla, antrenörlerimizle ve hakemlerimizle anında iletişim kurulabilecek bir sistem oluşturulmasını sağlamak.

TAEKWONDO’DA ADALET BAŞARIYI GETİRECEK….